akwarystyka akcesoria

Akwarystyka – rośliny, akwarium, akcesoria, filtry, galeria zdjęć

Wszystkie organizmy, jakie umieścimy w akwarium potrzebują tlenu, również i roślinki, które za dnia zajmują się wytwarzaniem tlenu w trakcie procesu fotosyntezy nocą go pobierają w zależności od wielkości naszego akwarium, jego nasłonecznienia, ilości roślinek oraz powierzchni kontaktowej wody i powietrza musimy albo i nie montować pompkę napowietrzającą. W akwariach niewielkich, z dużym Konatem wody z powietrzem wymiana gazowa zachodzi bardzo dobrze o ile oczywiście woda w naszym akwarium się porusza za sprawą filtra.

Taka wymiana gazowa wystarcza zwłaszcza, jeśli posiadamy znaczna ilość roślinek. Rybki nie powinny wtedy mieć problemów z wymianą gazową. Ważne tutaj jest również, by woda w akwarium była czysta. Kiedy się zabrudzi wymiana gazowa nie zachodzi dostatecznie i przez to może się ograniczyć ilość tlenu. Wymieniać wodę należy więc raz w tygodniu, wtedy jej czystość jest nienaganna. Każdy, kto posiada jednak większe akwarium w trosce o bezpieczeństwo rybek powinien zamontować pompkę napowietrzającą. Nie musi być ona włączona cały czas. Można ją uruchamiać w razie potrzeby. Pompki typu brzęczek nie są drogie i najczęściej można je spotkać w naszych amatorskich domowych hodowlach. Są bardzo skuteczne, jednak wydają nieprzyjemny dźwięk, który niekiedy jest denerwujący. Jednak to od wielkości akwarium i ilości rybek zależeć będzie jak bardzo napowietrzna musi być woda.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: akwarystyka akwarium, akwarystyka rośliny, akwarystyka akcesoria, akwarystyka galeria, akwarystyka filtry. Zapraszam do komentowania newsów i wysyłania zdjęć swoich psów do naszej galerii zdjęć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *