choroby kotów

Kocie choroby – objawy, ślinotok, choroby neurologiczne kotów

Koty bardzo ukrywają swoje choroby i ich objawy początkowe nie są łatwe do zauważenia, toteż i leczenie wymaga dużo wkładu pieniężnego i siły. Pierwszymi objawami, których nie można zlekceważyć jest nagła zmiana wagi naszego pupila. Powinniśmy go warzyć co dwa tygodnie, co umożliwi nam kontrolę zdrowia kota. Zmiana zachowania zwierzaka również nie świadczy dobrze o jego zdrowiu. Często koty wymiotują, nie jest to nic groźnego o ile przy tym nie występuje utrata wagi i nie powtarzają się one zbyt często.

Osowiałość kociaka, jego agresja czy tez zaburzenia równowagi powinny nas zaalarmować. Z takimi objawami powinniśmy jak najprędzej zgłosić się do weterynarza, który zdiagnozuje przyczynę nieodpowiedniego zachowania zwierzaka i zaproponuje odpowiednie leczenie. Również biegunka, podwyższona temperatura ciała, wzmożone pragnienie, zmiany w wyglądzie oczu i noska oraz sierści i błon śluzowych, zębów powinny skłonić nas do wizyty u weterynarza. Kiedy zauważamy takie objawy nasz kociak może być już ciężko chory, dlatego warto obserwować bacznie zwierzaka, by nie dopuścić do jego ciężkich chorób, które mogłyby go wycieńczyć.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: kocie choroby, choroby kotów, chory kot, choroby kotów objawy, chory kot mruczy, choroby kotów ślinotok, koty syjamskie choroby, choroby neurologiczne kotów. Zapraszam do komentowania newsów i wysyłania zdjęć swoich pupili do naszej galerii zdjęć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *