Zakup chomika – wady i zalety

Coraz więcej osób decyduje się na zakup chomika. Jest to doskonały wybór dla ludzi, którzy nie mają zbyt dużo czasu na opiekę nad zwierzakiem, a chcą mieć małego pupila, który umili wolne chwile i będzie się można było z nim bawić. Chomiki są bardzo miłymi zwierzakami, które stanowią doskonałych towarzyszy zabaw zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zwierzątka te to niewielkie gryzonie, które w zależności od gatunku różnią się charakterem oraz wyglądem.Z pewnością każdy jest w stanie wybrać dla siebie odpowiedniego chomika, który nie będzie wymagał wiele opieki, a wniesie radość do naszego domu.

Chomik oswajanie – dżungarski, syryjski, panda, roborowskiego

Pomimo to, że chomiki są doskonałymi towarzyszami trzeba je oswajać. Nie od razu przyzwyczajają się one do właściciela. Niekiedy wiele czasu trzeba spędzić ze zwierzakiem, by ten przyzwyczaił się do nas i pozwolił się wyciągać z klatki, głaskać, a nawet karmić z ręki. Oswajanie chomika zawsze powinniśmy powtarzać regularnie. Najlepiej jest do tego podchodzić, kiedy zwierzak jest wypoczęty i ma ochotę na zabawę. Przede wszystkim przed kontaktem z naszym pupilem zawsze powinniśmy umyć dłonie. Gryzonie nie lubią zapachu kosmetyków oraz gryzoni żyjących w innych klatkach.

Żywienie chomika – jaki pokarm dla chomika?

Chomiki nie są wymagającymi zwierzątkami w kwestii żywienia, jednak to od tego, co je nasze zwierzątko należy jak długo będzie żyło i czy będzie zdrowe. Chomiki sa wszystkożernymi gryzoniami, jednak podstawą ich diety powinny być nasiona zbóż i roślin. Trzeba pamiętać przy tym, ze nie każde nasionko jest równie lubiane przez tego gryzonia. Aby odpowiednio odżywiać tego zwierzaka należy zadbać, b jadł on zawsze pożywienie najwyższej jakości. Nie może ono być przeterminowane, zepsute czy też spleśniałe. Ważne by było suche i jak najlepsze.

Chomiki rozmnażanie – dżungarski, roborowskiego, syryjskie itp.

Kupując parkę chomików powinniśmy się dobrze zastanowić, czy mamy na tyle możliwości, żeby zaopiekować się całą gromadką gryzoni. Jeśli jednak chcemy koniecznie mieć parę chomików warto jest kupić od razu dwie klatki, by nie trzymać ich ciągle razem. Młode chomiki dojrzałość płciową osiągają już po 42 dniach od urodzenia, wtedy to samica pierwszy raz może zostać pokryta. Nie jest to jednak dobre dla jej zdrowia, gdyż wtedy nie jest do końca przygotowana na wykarmieni i wychowanie młodych, może mieć również problemy podczas ciąży i z porodem.

Chomiki rasy. zakup dla dziecka, najłagodniejszy chomik nie gryzie?

Każdy człowiek chce w domu mieć małe zwierzątko, którym będzie się mógł opiekować. Chomiki sa bardzo przyjaznymi zwierzakami, które chętnie spędzają czas z człowiekiem i lubią się z nim bawić. Oswajanie chomika również nie jest czymś trudnym i nie wymaga jakiejś specjalnej wprawy. Każdy, kto chce mieć w domu niesprawiające kłopotu zwierzątko powinien zdecydować się właśnie na chomika. Chomiki są niewielkimi gryzoniami, które pochodzą tak naprawdę z różnych części świata. Dlatego posiadamy wiele różnych odmian tych zwierzątek.

Klatka chomik dżungarski, syryjski, roborowskiego – cena

Dzisiejszych czasach nie mamy zbyt wiele chęci, na poświęcanie wolnych chwil zwierzakowi takiemu jak pies czy kot. Niewątpliwie takie zwierzaki wymagają opieki, którą bardzo ciężko jest im dziś zapewnić. Warto więc wybierać mniej problemowe zwierzątka takie jak gryzonie. Tutaj na szczególną uwagę zasługuje chomik, który już od lat gości w naszych domach. Jest doskonałym towarzyszem zabaw dla najmłodszych i nie wymaga wielkiej opieki. Najważniejsze, by takiemu stworzonku zapewnić odpowiednie warunki do życia.

Chomik ciąża i porady. Chomiki dżungarskie, syryjskie itd.

Chomiki są zwierzątkami, które nie potrzebują specjalnych warunków do rozmnażania. Jako gryzonie mają tak jakby zaprogramowane, by się rozmnażać. W ten sposób samica ma ruję, co pięć albo sześć dni i za każdym razem może zajść w ciążę, która trwa maksymalnie dwadzieścia dwa dni. Zaraz po porodzie ma ona kolejną ruję, kiedy może znów zostać pokryta przez samca. W ten sposób chomiki potrafią się niesamowicie mnożyć. Poza rują samica jest agresywna w stosunku do swojego partnera, jej nastawienie zaczyna się zmieniać wraz z nadejściem czasu płodnego. Samiec wyczuwa ten moment.

Jak zdobyć zaufanie u chomika?

Chomik to zwierzątko towarzyskie, jednak nie od początku ufa swojemu właścicielowi. Najpierw należy go oswoić, by później nie obawiać się, że kiedy wyciągniemy go z klatki upadnie nam na ziemię, bo się nas zlęknie. Zaraz po kupieniu zwierzaka należy dać mu czas, by przyzwyczaił się do swojego nowego mieszkanka. Dopiero po kilku dniach można zacząć go oswajać z własnymi dłońmi. Ważne jest przy tym, by do chomika podchodzić z czystymi rękami, które nie pachną żadnymi kosmetykami.

Dieta dla chomika dżungarskiego i innych ras

Dieta chomika jest niezwykle ważna nie tylko podczas jego wzrostu, ale przez całe życie. Zwierzak ten musi otrzymywać odpowiednią ilość pożywienia, by żyło mu się dobrze. Podstawą jego diety muszą być nasiona, które i na wolności są przez niego zjadane w dużych ilościach. Jego dieta nie może być jednak monotonna, niezwykle ważne są jej urozmaicenia. Chomik musi otrzymywać odpowiednią ilość witamin, Jego posiłki powinny nie być duże, jednak w odpowiednich stałych porcjach. W ten sposób żołądek gryzonia się przyzwyczai i będzie regularnie pracował.

Chomiki pokarm, ile kosztuje najlepsza karma, żywienie chomika

Chociaż chomiki są wszystkożerne, to mają pewne wymagania żywieniowe. Ich głównym pożywieniem musza być nasiona, które od czasu do czasu można urozmaicić warzywami, owocami i pokarmem pochodzenia zwierzęcego. Bardzo ważne jest, by naszemu zwierzakowi podawać pokarm w równych porcjach, które nie będą zbyt duże, b chomik nie musiał się opychać jedzeniem za jednym razem. Lepiej jest, kiedy je kilka mniejszych porcji, wtedy jego organizm nie musi się przesilać trawiąc pokarm. Bardzo ważna jest tutaj jakość jedzenia, jakie podajemy chomikowi.