Co jedzą koszatniczki? Żywienie koszatniczek

Koszatniczka jest niezwykłym gryzoniem pod względem żywienia. Zje ona wszystko, co jej podamy, jednak nie oznacza to ze możemy jej podawać to, co nam się podoba. Zwierzak ten nie powinien jeść wielu rzeczy, zatem jeśli będziemy go karmić tak jak na przykład chomika, to nie zostanie z nami długo, gdyż szybko się rozchoruje. Podstawową zasadą w żywieniu koszatniczki jest brak cukru. Opieka nad tym zwierzakiem przypomina nieco opiekę nad osobą, która ma cukrzycę.

Koszatniczka – cena, hodowla, ile żyje i klatka dla koszatniczki

Koszatniczki są tak naprawdę nieznanymi dobrze zwierzątkami w Polsce. Dopiero niedawno pojawiły się w sklepach zoologicznych i sprzedawcy nie udzielą nam na ich temat wyczerpujących informacji. Zwierzątka te sprowadzono z Andów, gdzie zamieszkują ich zachodnie zbocza do wysokości 1200 metrów nad poziomem można. Zwierzątka te żyją przede wszystkim w Chile, gdzie uważane są za szkodniki. Koszatniczki aktywne są cały rok i zdarza się, że nie mają w niektórych porach dostatecznej ilości pożywienia na swoim terytorium.

Koszatniczka biała, imiona, piszczy, zęby, oddam, klatka i ile żyją?

Koszatniczki są bardzo zwinnymi zwierzątkami i zakupując je na pewno będziemy mieli problem z ich oswojeniem. Są one bardzo płochliwe dla wszystkich, których nie znają, a co za tym idzie trzeba im poświęcić sporo czasu, zanim się do nas przyzwyczają. Musimy pamiętać, ze koszatniczka wpierw powinna dobrze poczuć się w swoim nowym mieszkanku, poznać swoją klatkę i jej otoczenie, które może obserwować z jej wnętrza. Kiedy już się przyzwyczai do zmiany miejsca możemy zacząć ją oswajać ze sobą. Niektóre koszatniczki przyzwyczajają się do nowego właściciela w ciągu kilku dni, a niektóre potrzebują na to nawet miesiąca.

Jak rozpoznać płeć koszatniczki? Samiec czy samica

Rozpoznać płeć koszatniczek z młodu jest bardzo ciężko i trzeba mieć nie małą wprawę by to stwierdzić. Czasami okazuje się, ze dwie koszatniczki, które miały być samicami są parką. Koszatniczki uzyskują dojrzałość płciową od 45 dnia życia do roku. Zależy to od klimatu i warunków, w jakich żyją oraz osobistych preferencji. Musimy pamiętać, ze spokrewnione ze sobą zwierzaki nie powinny razem mieć potomstwa, gdyż młode mogą mieć wady genetyczne, chorować na zaćmę i po prostu żyć krócej. Ciąża u koszatniczki trwa 90 dni i jest dość długa, chociaż w tym względzie nie dorównuje szynszyli.

Pochodzenie kosztaniczek

Koszatniczki są zwierzątkami, które pochodzą z Chile. Zamieszkują tam zachodnią część Andów do 1200 metrów nad poziomem morza. Koszatniczki to dość dużych rozmiarów gryzonie, które można spotkać tam bardzo licznie przez cały rok. Są to zwierzęta aktywne za dnia, a szczyt ich aktywności przypada na ranek i późne popołudnie. W Chile uznawane są bardzo często za szkodniki, gdyż zdarza się ze jesienią schodzą na pola uprawne i do sadów, gdzie zaczynają robić zapasy na zimę.

Ile lat żyją koszatniczki w kuli? Koszatniczka czy chomik?

Najważniejszym aspektem hodowli koszatniczki jest jej odpowiednie żywienie. Dieta tego zwierzaka musi przypominać dietę osoby chorej na cukrzycę, czyli nie może zawiera ć zbytniej ilości cukru. Sam cukier jest tutaj zabroniony. Chociaż koszatniczka zjada wszystko, co jej podamy, to nie oznacza to, ze jest to dla niej dobre. Na wolności zwierzaki te nie mają zbytniej możliwości zjadania owoców, ani warzyw zawierających cukier, gdyż takie rośliny tam nie rosną. W ten sposób u tych zwierzaków cukier trawiony jest bardzo wolno, a co za tym idzie jego wysoki poziom we krwi utrzymuje się przez długi czas po spożyciu słodkiego produktu.

Zakup koszatniczki w sklepie

Coraz częściej w sklepach zoologicznych możemy spotkać koszatniczki. Są to zwierzątka niezwykłe i bardzo interesujące. Niewątpliwie warte są uwagi. Jeśli ktoś chce być oryginalnym i ma wiele cierpliwości oraz chęci do opieki nad swoim zwierzątkiem powinien zdecydować się na koszatniczkę. Zwierzątko to wymaga nieco opieki, jeśli chodzi przede wszystkim o jego żywienie. Warto jednak wiedzieć skąd się wywodzi i jak żyje w naturalnym środowisku, y móc spróbować stworzyć mu odpowiednie warunki w naszym mieszkaniu.

Koszatniczka opis, imię, opinie i jak zrobić hamak?

Koszatniczki są wyjątkowymi gryzoniami, które coraz częściej można dostać w polskich sklepach zoologicznych. Niestety jednak nie otrzymamy od sprzedawcy w sklepie zoologicznym zbyt fachowej porady na temat hodowli tego zwierzątka, gdyż są to nowe gryzonie, które dopiero wdrażają się na nasz rynek. Koszatniczki zamieszkują Chile i stamtąd się wywodzą. Zamieszkują one więc bardzo suche tereny, stąd posiadają specyficzne wymagania żywieniowe. Koszatniczki żyją stadami, budują rozległe podziemne osady.

Występowanie koszatniczek

Koszatniczki są zwierzątkami, które można już zakupić w polskich sklepach zoologicznych. Tak naprawdę jednak nie ma dużej ilości dostępnych pokarmów dla nich, ale jest to zapewne kwestia czasu. Koszatniczki są dość dużymi gryzoniami, które pochodzą z Chile. Zamieszkują tam Andy do wysokości 1200 metrów nad poziomem morza. Zwierzaki te żyją w dużych społecznościach i są bardzo popularnymi zwierzętami w Chile. Uznawane są nawet za szkodniki ze względu na to, ze niekiedy swoje zapasy pożywienia na zimę robią na terenach sadów czy pól uprawnych pustosząc je w ten sposób.

Problem z oswojeniem koszatniczki?

Kiedy kupimy koszatniczkę, to zazwyczaj jest ona nadal dzikim zwierzakiem i wymaga oswajania, jeśli nie miała wcześniej kontaktu z człowiekiem, bądź ma złe wspomnienia z nim związane. Koszatniczka jak każdy gryzoń wymaga wiele cierpliwości przy oswajaniu. Niektórym właścicielom zajmuje to kilka dni, innym nawet miesiąc, zależy tutaj wszystko od naszego podejścia oraz od zwierzątka, które zakupiliśmy. Musimy pamiętać, ze nasz pupilek powinien najpierw przyzwyczaić się do swojego nowego mieszkanka, jakim jest klatka i jej otoczenie.