Koty charakter – brytyjski, tricolor, szylkretowy, dachowiec itd.

Wbrew pozorom koty są bardzo dobrymi przyjaciółmi człowieka. W zależności oczywiście od rasy i wychowania są mniej albo bardziej towarzyskie, jednak każdy kot potrzebuje miłości i zainteresowania ze strony właściciela. Tak naprawdę nie ma zwierzaka, który nie czułby się bezpieczniej mając wsparcie ze strony właściciela. Koty potrzebują dużo miłości i odwdzięczają się za nią. Często decydujemy się właśnie n tego zwierzaka, iż mamy problemy z gryzoniami. Nie każda rasa kota jednak chętnie łapie myszy.

Kot żywienie, dieta barf dla kota rasy brytyjski, perski itd.

Żywienie kotów nie jest tak proste jak to by się wydawało w teorii. Zwierzęta te są oczywiście mięsożercami, więc potrzebują zarówno do prawidłowego rozwoju i wzrostu jak i po prostu do życia tego składnika w swoim pożywieniu. Nikt jednak nie karmi kota świeżymi myszami oraz innymi gryzoniami. W mieście jest to nawet niemożliwe, a poza tym nasz pupil mógłby się zarazić od takiej myszy jakimiś chorobami. Dziś najpopularniejsze są suche karmy, które zawierają w sobie niezbędne kotu składniki odżywcze i witaminy. Warto jednak zwrócić uwagę na pokarm, jaki wybieramy, nie każda karma jest bowiem dla kota pożywna i smaczna.

Koty domowe rozmnażanie – czy rozmnażanie kotów jest proste?

Koty rozmnażają się niesamowicie łatwo. Mnóstwo jest bezdomnych kotów, które plątają się ulicami miast. Jest to wynikiem przeważnie nieodpowiedzialności ludzkiej. Wiadomo, ze koty lubią woje towarzystwo, toteż często kupujemy dwa zwierzaki, które spędzają ze sobą dużo czasu. Warto dobrze się zastanowić, czy chcemy powiększać naszą kocią rodzinkę. Gdy nie chcemy, to nie warto kupować parki kotów, bo wtedy będziemy mieli problem z ich rozmnażaniem. Koty są nieprzewidywalne, kiedy samice mają ruję. Bardzo łatwo wymykają się z domy by oddać się miłosnym harcom.

Kocie choroby – objawy, ślinotok, choroby neurologiczne kotów

Koty bardzo ukrywają swoje choroby i ich objawy początkowe nie są łatwe do zauważenia, toteż i leczenie wymaga dużo wkładu pieniężnego i siły. Pierwszymi objawami, których nie można zlekceważyć jest nagła zmiana wagi naszego pupila. Powinniśmy go warzyć co dwa tygodnie, co umożliwi nam kontrolę zdrowia kota. Zmiana zachowania zwierzaka również nie świadczy dobrze o jego zdrowiu. Często koty wymiotują, nie jest to nic groźnego o ile przy tym nie występuje utrata wagi i nie powtarzają się one zbyt często.

Koci powiernik w domu

Każdy z nas chce mieć dobrego przyjaciela a wbrew pozorom nie tylko człowiek może być dobrym powiernikiem dla nas. Zwierzęta takie jak koty i psy od zawsze towarzyszą człowiekowi osiedlając się ta, gdzie i on. Człowiek udomowił koty, które stały się bardzo popularnymi pupilami w naszych domach. Wydawałoby się, ze tylko pies jest wiernym i dobrym towarzyszem, tak nie jest, gdyż również kot potrafi całkowicie oddać się swojemu właścicielowi. Koty bardzo przywiązują się do ludzi.

Żywienie kota – co koty jedzą? Żywienie kota po sterylizacji

Najlepszym pokarmem dla kota są oczywiście świeże gryzonie, którymi żywią się koty na wolności. Nikt jednak nie będzie łapał codziennie myszy dla swojego pupila by go nakarmić. Sam kot za to też nie powinien sam się żywić łapiąc gryzonie, gdyż często przenoszą one choroby, którymi nasz zwierzak może się zarazić. Dlatego należy inwestować w dobre karmy dla kotów, które dostarczą naszemu pupilowi niezbędnych składników odżywczych. Wybór jest tutaj niezwykle ważny. Karma musi smakować naszemu pupilowi i musi zawierać odpowiednią ilość mięsa, które dostarczy zwierzakowi białka.

Sterylizacja kota – ile kosztuje? Czy jest darmowa i ile trwa?

Koty nie mają wymagań, jeśli chodzi o ich możliwości rozmnażania wystarczy im tylko kontakt z osobnikiem płci przeciwnej, by zaczęły one miłosne harce. Nie zakładają one rodzin i nie mają stałych partnerów, co sprawia, ze bardo szybko się rozmnażają. Tak też kupując parę kotów powinniśmy się dobrze zastanowić, czy chcemy by nasze zwierzaki się rozmnażały. Jeśli koniecznie chcemy mieć parkę, a nie stać nas na utrzymanie dużej ilości kotków i nie mam komu ich rozdawać warto zainwestować w antykoncepcję, kastrację bądź sterylizację naszych zwierzątek.

Biegunka u kota – domowe sposoby. Ze stresu czy po odrobaczeniu?

Wykrycie choroby u kota nie jest rzeczą prostą. Zwierzęta te są raczej samotnikami, a co tego wynika nie bardzo afiszują się ze swoim stanem zdrowia. Najbardziej niepokojące powinny być zmiany wagi naszego pupila. Aby wykryć takie wahania należy ważyć zwierzaka raz na dwa tygodnie, by mieć pewność, ze jest z nim asysto w porządku a w przypadku kłopotów by reagować. Wymioty u kota są czymś normalnym o ile są to niewielkie wymioty raz na dzień przez kilka dni. Jeśli trwa to dość długo, bądź stale, to powinno nas zaalarmować.

Kot jako włóczęga

Koty to zwierzęta, które uwielbiają urządzać sobie długie wycieczki trwające nawet kilka dni. Nie znaczy to jednak, że nie są dobrymi przyjaciółmi dla człowieka. Każdy, kto ma kota doskonale wie, jak te zwierzęta potrafią się przywiązać i okazywać swoje uczucia. Doceniają troskę, jaką je obdarzamy i miłość, którą im dajemy. Wiele jest zaniedbanych kotów, które nie posiadają własnego domu nie są kochane. Nie żyją długo i włóczą się całymi daniami bez celu. Warto adoptować takiego zaniedbanego kota, wiele jest zwierząt bezdomnych w schroniskach, które czekają na nowego właściciela.

Co jedzą koty dachowce, perskie, brytyjskie, ragdoll i inne rasy

Koty są zwierzętami, które na wolności mają wielkie wymagania kaloryczne, gdyż sa bardzo aktywnymi zwierzętami. Poszukiwanie i łapani pożywienia wymaga od nich wiele energii, toteż i muszą dużo jeść. W hodowli nie mają tak dużych wymagań i ich żywienie powinno być odpowiednio stymulowane. Kot ma duże zapotrzebowanie na białko, które musimy mu dostarczyć, by był zdrowy i silny. Podczas wzrostu kotek potrzebuje więcej jedzenia, koło 200kcal na jeden kilogram jego masy ciała.