Karma dla psa – z nadwagą, naturalna, sterylizowanych, małych psów

Żywienie zwierząt jest niezwykle ważne. Wpływa na rozwój naszych pupili. Tak też ważne, by odpowiednio dobrać pokarm dla naszego szczeniaka. Każda rasa psów ma inne wymagania zwłaszcza podczas wzrostu. Szczeniaki potrzebują dużo jedzenia i wiele witamin oraz składników mineralnych, by prawidłowo się rozwijać. Nie warto zwierzaków w młodym wieku karmić tyle ile chciałyby jeść, gdyż wtedy bardzo łatwo jest młodego pieska przekarmić i zrobić mu w ten sposób krzywdę. Zwierzę, które jest przekarmiane łatwo popada w nadwagę i zaczyna chorować.

Yorki szczeniaczki – urocze stworzonka

Yorki miniaturki to wyjątkowa rasa psów. Są bardzo ładne i urzekające. Na świecie mieszka mnóstwo ludzi, którzy je uwielbiają. Zanim jednak piesek urośnie, przebywa długą drogę, od której wszystko zależy. Ale od początku…

Modne i szykowane ubranka dla Twojego pupila

Na polskim rynku pojawiło się bardzo wiele różnorodnych ubranek dla yorków. Pieski bardzo źle znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie tolerują deszczu i śniegu. Dlatego też wszyscy właściciele yorków powinni zadbać, by były zdrowe. Będzie to możliwe dzięki zakupieniu odpowiednich strojów, szytych specjalnie dla tych piesków.

Zakup yorka miniaturki

Chcesz kupić yorka miniaturkę? Najpierw zastanów się czy to piesek dla Ciebie…
York miniaturka to piesek, którego można uznać za reprezentanta rasy terrier. Cechą określającą yorki jest ich waga, która waha się miedzy 1,4 kg a 3,2 kg. Poza tym charakteryzuje je niebieskie podpalenie zewnętrznej części sierści. Zdrowe, rasowe pieski wyróżniają się imponującym umaszczeniem – ich sierść jest lśniąca, gładka i prosta. Nie pozostaje nic innego, jak tylko startować w konkursach piękności…

Hodowla psów rasowych czy nielegalna hodowla psów?

Bardzo często hodujemy psy, by je rozmnażać. Każdy hodowca powinien wiedzieć jak i kiedy należy rozmnażać psy. W niewoli dwa razy do roku samica psa może na świat wydać potomstwo, na wolności wyłącznie raz do roku. Samica psa osiąga dojrzałość płciową między 6 a 12 miesiącem życia. Niektóre większe rasy jednak dopiero w wieku dwóch lat zdolne są do rozmnażania. Nie powinno się jednak dopuszczać zbyt wcześnie samca do samicy, gdy ta ma pierwszą cieczkę, gdyż nie jest ona w pełni przygotowana na wydanie na świat młodych.

Choroby psów i ich objawy – starych, od kleszczy

Psy są zwierzętami bardzo narażonymi na różne choroby ze względu na to, iż posiadają bliski kontakt ze sobą poprzez mocz, czy też dotyk. Psy należy szczepić na różne choroby. Najważniejszą z nich jest wścieklizna, którą może zarazić się również człowiek. Dla psa jest t choroba śmiertelna, która przysparza mu wiele bólu. W początkowym etapie tej choroby ciężko jest ją zdiagnozować, gdyż pies nie wykazuje się niczym specjalnym poza zmianą zachowania na zupełnie przeciwne od normalnego dla siebie. Staje się ospały, kiedy to zawsze był żywiołowy, czy też zaczyna być agresywny, kiedy zawsze był spokojny.

Pielęgnacja psa – pies po kastracji opieka, porady

Psy to prześliczne zwierzęta, które całym sercem mogą oddać się człowiekowi, by mu pomagać, służyć i go kochać. Każdy, kto posiada psa dobrze wie, że nie tylko mówi się, iż pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale tak naprawdę jest. Psy nigdy nie zawodzą. Niektórym się wydaje, że zwierzę nie potrafi kochać, że nie ma duszy i rozumu. Na przykładzie psów od razu widać, że tak nie jest. Darzą one niewiarygodną miłością człowieka, zwłaszcza, jeśli są adoptowane ze schronisk. Te zwierzątka, które miały najwięcej przeżyć najbardziej cenią dom, miłość i dobro, jakie ofiaruje im właściciel. Pies to nie zabawka i trzeba o niego dbać.

Pies żywienie – mokry czy suchy pokarm dla psa?

Psy z natury są zwierzętami mięsożernymi, tak też ich głównym pożywieniem musi być mięso. To z niego czerpią najważniejsze składniki odżywcze, jakim jest białko oraz różne składniki mineralne. Dieta psa musi być tworzona bardzo rozsądnie. W sklepach możemy zakupić różne karmy, które zawierają w sobie mięso i przy tym są niedrogie. To jednak nie do końca prawda. Człowiek podświadomie myśli, ze najważniejszy składnik danego produktu wypisane jest na samej górze. W karmach dla psów na pierwszym miejscu zawsze stoi mięso, a kolejno dalej inne składniki pochodzenia roślinnego.

Psy rozmnażanie – rozmnażanie psów rasowych i bez rodowodu

Rozmnażanie psów w warunkach domowych nie jest trudne. Udomowione psy mogą się rozmnażać dwa razy do roku, gdzie na wolności mogą wyłącznie raz. Równo samiec jak i samica swoją dojrzałość płciową osiąga w wieku 6-12 miesięcy, jednak u większych ras może się to wydłużyć nawet do 2 lat. Samica dwa razy do roku ma „cieczkę”, Kidy to może zajść w ciąże. Udomowione psy nie łączą się w pary, co ułatwi ich rozmnażanie, w przeciwieństwie do tego jak to jest w naturalnym środowisku, gdzie osy żyją w stałych „związkach”.

Choroby wirusowe psów, parwowiroza, pies chory na boreliozę?

Psy są niezwykle narażone na choroby zwłaszcza kiedy są młode, albo po prostu nieszczepione. Często choroby wynikają ze złego żywienia, jednak dużo częściej są to choroby wirusowe, cz też bateryjne. Niezwykle ważne jest szczepienie naszego pupila, by nie miał problemów ze zdrowiem. Szczepionki nie są tanie jednak warto je zakupić, gdyż sa bardzo skuteczne i chronią naszego zwierzaka. Nie warto jednak decydować się na szczepionki na jedna chorobę. Ich cena jest wysoka, a psa najlepiej zaszczepić jest na wszystkie zagrażające mu choroby. Takie szczepionki dostępne są w tak jakby pakietach.