karmienie małych rybek

Karmienie rybek – ile razy dziennie? Jaki pokarm? Suchy czy mrożony?

Karmienie rybek akwariowych nie jest trudne o ile odpowiednio dobierzemy zwierzątka do naszej hodowli. Od wyboru rybek zależy jaki pokarm i w jakich ilościach będziemy im podawać. Każda rybka ma inne potrzeby, toteż powinniśmy dobierać takie gatunki, by ich żywienie wyglądał tak samo bez szkody dla żadnego z gatunków. Najlepiej w tej kwestii jest się poradzić sprzedawcy w sklepie zoologicznym, który doradzi nam zarówno rybki jak i pokarm dla nich. Najczęściej rybki karmimy żywym planktonem, który w różnych rozmiarach można zakupić w każdym sklepie zoologiczny.

W zależności od wielkości naszych rybek również rozmiar planktonu musi być odpowiedni. Kiedy dobierzemy zbyt duży plankton dla naszych rybek może się zdarzyć, iż będą one głodowały i w końcu pozdychają, gdyż Ne poradzą sobie z połknięciem zbyt dużego pożywienia. Zbyt mały plankton natomiast może nie zaspokoić ich potrzeb. Warto, więc dobiera rybki również wielkościowo, by później mogły jeść jednakowy pokarm. Niezwykle ważne jest urozmaicanie diety rybek. Nie mogą one jeść w kółko tego samego, gdyż szybko znudzą się podawanym im przez nas pokarmem. Warto wyłapywać małe żyjątka ze zbiorników wodny, oczywiście czystych i pewnych, a później podawać je naszym rybkom. Z pewnością będą one zadowolone i chętnie zjedzą taki nowy pokarm.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: karmienie rybek ile razy dziennie, karmienie małych rybek, jaki pokarm dla rybek akwariowych, pokarm dla rybek cena, sucha karma dla rybek, pokarm dla małych rybek, mrożony pokarm dla rybek akwariowych . Zapraszam do komentowania newsów i wysyłania zdjęć swoich psów do naszej galerii zdjęć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *