karmienie rybek akwariowych

Karmienie rybek akwariowych – automatyczne, jak często?

Karmienie rybek nie wymaga wielkiej wprawy, ale wyłącznie wiedzy. Dobór rybek do akwarium jest tutaj najistotniejszy, to od tego zależeć będzie, co podamy naszym rybkom do jedzenia. Nie każdy z gatunków rybek jest w stanie współistnieć ze wszystkimi, a co za tym idzie dobór zespołu rybek do akwarium jest kluczowy. Ważne, by rybki te miały podobne wymagania żywieniowe. Wtedy bez problemu możemy podawać im odpowiedniej wielkości żywy plankton, który będzie podstawą ich diety wraz z maleńkimi zwierzątkami, które możemy wyłowić w zbiornikach wodnych.

Oczywiście ważne jest również urozmaicanie diety naszych rybek, by nie doprowadzić ich do raku apetytu i monotonii. W ten sposób najlepiej w sklepie zoologicznym zakupić suchy pokarm dla rybek, a samemu podawać im jeszcze na przykład tarte mięso, jednak nie można takim jedzeniem zastępować podstawowego żywego planktonu. Urozmaicanie diety zapewni zdrowie naszym rybkom i dzięki temu dostarczymy im wszystkich potrzebnych składników odżywczych witamin. Karmić rybki powinniśmy od trzech do pięciu razy dziennie w niewielkich ilościach. Rybki podany im pokarm powinny zjeść w ciągu pięciu do dziesięciu minut. Nie możemy podawać im zbyt dużych porcji, by się nie przejadły i resztki pokarmu nie zaśmiecały wody.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: karmienie rybek, karmienie rybek akwariowych, karmienie ryb w akwarium, automatyczne karmienie ryb, karmienie rybek jak często. Zapraszam do komentowania newsów i wysyłania zdjęć swoich psów do naszej galerii zdjęć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *