żywienie koszatniczek

Co jedzą koszatniczki? Żywienie koszatniczek

Koszatniczka jest niezwykłym gryzoniem pod względem żywienia. Zje ona wszystko, co jej podamy, jednak nie oznacza to ze możemy jej podawać to, co nam się podoba. Zwierzak ten nie powinien jeść wielu rzeczy, zatem jeśli będziemy go karmić tak jak na przykład chomika, to nie zostanie z nami długo, gdyż szybko się rozchoruje. Podstawową zasadą w żywieniu koszatniczki jest brak cukru. Opieka nad tym zwierzakiem przypomina nieco opiekę nad osobą, która ma cukrzycę.

W diecie tego zwierzaka należy szczególnie unikać cukru i chronić naszego pupila od niego. Podawanie rodzynek i fig koszatniczce jest całkowicie zabronione. Te produkty zawierają bardzo duże ilości cukru. Koszatniczki w Chile nie maja możliwości zjadania owoców, czy te warzyw zawierających cukier, gdyż takich roślin jest tam bardzo mało. Na wolności nawet mijają takie produkty i się nimi nie interesują. W ten sposób można wytłumaczyć, dlaczego nasz pupilek nie powinien zjadać produktów z cukrem oraz samego cukru. W organizmie tego zwierzaka cukier jest trawiony bardzo powoli, a co za tym idzie, jeśli koszatniczka zjada dość dużo cukru, to jego wysoki poziom we krwi utrzymuje się bardzo długo. Wtedy zwierzak ma objawy cukrzycy i bardzo łatwo na ni ą zapada.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: co jedzą koszatniczki, żywienie koszatniczek, koszatniczka jedzenie, karma dla koszatniczki, koszatniczka żywienie, czym karmić koszatniczki, koszatniczki co jedzą, co może jeść koszatniczka, koszatniczka pokarm. Zapraszam do komentowania newsów i wysyłania zdjęć swoich pupili do naszej galerii zdjęć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pets4homes.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *