kot charakter

Charakter – kot rosyjski, syjamski, sfinks, perski, syberyjski

Koty to zwierzęta, które niesamowicie lubią swoje towarzystwo i bardzo szybko i chętnie rozmnażają się w każdych warunkach. W ten sposób co roku bardzo szybko rośnie liczba bezdomnych kotów, które żyją na ulicach miast. Warto zadbać, by nasze zwierzaki nie rozmnażały się bez pamiętnie, leży to wyłącznie w naszej kwestii, gdyż koty kierują się instynktem, który nakazuje im rozmnażanie się. Koty, chociaż mieszkają w domu bardzo często się wymykają z mieszkania przez najmniejsze szpary. Samica podczas rui jest bardzo przebiegła i zrobi wszystko, by wydostać się z zamknięcia i oddać miłosnym igraszkom.

W ten sposób ucieka przez szparę w otwartym oknie, czy też kiedy uchylimy drzwi. W ten sposób nie możemy jej zatrzymać i po niedługim czasie jesteśmy właścicielami prześlicznej gromadki kociąt. Kiedy zamkniemy jednak skutecznie naszą kotkę, to bardzo wyraźnie da ona znać o swojej płodności poprzez głośne miałczenie i harce, wtedy kocury zaczną krążyć wokół naszego domu. Najlepiej jest więc zastosować antykoncepcję, sterylizację czy tez kastrację kotki, która w ten sposób nie będzie miała ochoty na niespodziewane uciekanie z domu.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: kot rosyjski charakter, kot syjamski charakter, kot sfinks charakter, kot perski charakter, syberyjski kot charakter, koty syberyjskie charakter, koty rosyjskie charakter, kot syberyjski charakter. Zapraszam do komentowania newsów i wysyłania zdjęć swoich pupili do naszej galerii zdjęć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *