karma dla psa

Karma dla psa – z nadwagą, naturalna, sterylizowanych, małych psów

Żywienie zwierząt jest niezwykle ważne. Wpływa na rozwój naszych pupili. Tak też ważne, by odpowiednio dobrać pokarm dla naszego szczeniaka. Każda rasa psów ma inne wymagania zwłaszcza podczas wzrostu. Szczeniaki potrzebują dużo jedzenia i wiele witamin oraz składników mineralnych, by prawidłowo się rozwijać. Nie warto zwierzaków w młodym wieku karmić tyle ile chciałyby jeść, gdyż wtedy bardzo łatwo jest młodego pieska przekarmić i zrobić mu w ten sposób krzywdę. Zwierzę, które jest przekarmiane łatwo popada w nadwagę i zaczyna chorować.

Szczególnie ważne jest, aby kupować żywność sprawdzoną, która jest najwyższej jakości. Z pewnością takiej nie znajdziemy w supermarketach, zwłaszcza jeśli jest to żywność na wagę. Często chcemy zaoszczędzić i szukamy tanich karm dla zwierząt, które niestety nie są dla nich dobre. Psy są zwierzętami mięsożernymi, zatem głównym składnikiem w ich diecie powinno być mięso. W tanich karmach składnikami przede wszystkim są produkty roślinne, takie jak pszenica czy inne „zapychacze”. Psy nie trawią celulozy, zatem nie są one pożywne dla nich. Ilość mięsa w takich karmach jest ograniczona do minimum, a to mięso, co jest zazwyczaj zostało wysuszone i wraz z taką obróbką utraciło wszelkie wartości odżywcze.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: karma dla psa, karma dla małych psów, naturalna karma dla psów, karma dla psów z nadwagą, sucha karma dla psów sterylizowanych, puszka karma dla psów, weterynaryjna karma dla psów, niskobiałkowa karma dla psów. Zapraszam do komentowania newsów i wysyłania zdjęć swoich psów do naszej galerii zdjęć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *