szczepienia psa

Szczepienie psów przeciw wściekliźnie i szczepionka na kleszcze

Dzisiaj niemożliwe jest by nie szczepić psa. Istnieje wiele bardzo groźnych dla niego chorób, które mogą zagrozić jego życiu bądź przenieść się na człowieka. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór szczepionek. Nie warto szczepić psa wyłącznie na wściekliznę, co jest przymusowe. Warto wybrać szczepionkę, która uodporni naszego pupila na najpopularniejsze choroby i pozwoli mu być zdrowym. Weterynarz na pewno nam doradzi co dla naszego pupila będzie najlepsze. Szczepienia nie są oczywiście tanie, ale warto w nie zainwestować, gdyż dają gwarancję zdrowia naszego zwierzaka.

Najważniejszym szczepieniem, które jest notabene obowiązkowe, to szczepienie przeciwko wściekliźnie choroba ta nie atakuje wyłącznie zwierząt, ale narażeni są na nią również ludzi. Bardzo groźna zwłaszcza dla młodych psów jest nosówka. Choroba ta rozprzestrzenia się wśród mięsożerców i najgroźniejsza jest dla szczeniaków. Śmiertelność przy nieleczonej nosówce sięga nawet 99%, a leczonej 70%. Również dorosłe psy, które nie były szczepione na tą chorobę mogą na nią zachorować. Nosówka jest chorobą wirusową, która przenoszona jest w moczu, wydzielinach z nosa czy oczu. Zwierzę zaraża się poprzez kontakt z wydzielinami chorego osobnika.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: szczepienia psa, szczepienie psów przeciw wściekliźnie jak często, szczepionka kleszcze pies, szczepionka przeciw wściekliźnie pies, szczepionka na kleszcze psy. Zapraszam do komentowania newsów i wysyłania zdjęć swoich pupili do naszej galerii zdjęć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *