york

Z yorkiem do fryzjera

Strzyżenie yorka? Podstawowa sprawa!
Wielu z nas zastanawiało się, jak ostrzyc yorka, by zrobić to szybko, umiejętnie i profesjonalnie. Jak się okazuje, strzyżenie pieska wymaga od nas umiejętności manualnych i wcale nie jest takie proste. Możemy to zrobić samodzielnie, ale jeśli nie czujemy się zbyt pewnie, powinniśmy koniecznie poprosić o pomoc specjalistę, by nie zrobić zwierzątku krzywdy.
Wystawowa elegancja …
Kiedy chcemy, by nasz piesek wyglądał pięknie, zdrowo i elegancko, powinniśmy udać się do profesjonalisty, który ostrzyże naszego pupila prawidłowo. Wybierając się na wystawę lub wybory psiej piękności, zdecydowanie musimy skorzystać z porad i wiedzy osób specjalnie przeszkolonych. Strzyżenie powinno przebiegać w odpowiednim kierunku, nie możemy robić tego, co nam się podoba.

Jak ostrzyc pupila, który nie jeździ na wystawy?
Przede wszystkim możemy go ostrzyc na krótko – takie rozwiązanie ułatwia pielęgnację pieska, z drugiej strony jest dla niego wygodne. Yorki z krótką sierścią wciąż wyglądają atrakcyjnie i uroczo. Z drugiej strony właściciele mają trochę spokoju z włosami, które i tak w końcu odrosną.

Strzyżenie to nie wszystko…
Włosy yorków bardzo się kosmacą. Kołtuny sprawiają, że nie wygląda estetycznie. Warto zatem pamiętać o obowiązkowej pielęgnacji naszego ulubieńca. Regularne wyczesywanie sierści i systematyczne wizyty u profesjonalisty, pozwolą uniknąć problemów z wyglądem yorka. Nie bez znaczenia są regularne kąpiele, o których nigdy nie możemy zapominać. Strzyżenie włosów to jedno, a przycinanie włosków na uszach, w okolicach pupy pod ogonem i narządów płciowych to drugie. Musimy o tym pamiętać, by uniknąć infekcji uszu i ułatwić utrzymanie higieny zwierzątka.

Kiedy udać się po raz pierwszy do psiego fryzjera?
Pierwszą wizytę powinniśmy zaplanować w dziesiątym miesiącu życia pieska. Wcześniej nie ma takiej potrzeby, ponieważ dopiero w dziesiątym miesiącu znika szczenięcy puch. Jeżeli zaniedbamy pierwsze spotkanie z fryzjerem, narażamy naszego pupila na kłopoty zdrowotne. Warto o tym pamiętać, by piesek był zdrowy i zadowolony.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *