co jedzą młode koty

Co jedzą koty dachowce, perskie, brytyjskie, ragdoll i inne rasy

Koty są zwierzętami, które na wolności mają wielkie wymagania kaloryczne, gdyż sa bardzo aktywnymi zwierzętami. Poszukiwanie i łapani pożywienia wymaga od nich wiele energii, toteż i muszą dużo jeść. W hodowli nie mają tak dużych wymagań i ich żywienie powinno być odpowiednio stymulowane. Kot ma duże zapotrzebowanie na białko, które musimy mu dostarczyć, by był zdrowy i silny. Podczas wzrostu kotek potrzebuje więcej jedzenia, koło 200kcal na jeden kilogram jego masy ciała.

Następnie tę wartość należy obniżać i kiedy będzie dorosły nie powinien zjadać więcej niż 80kcal na kilogram mamy ciała. Jeśli nie jest zbyt aktywnym zwierzakiem z pewnością wystarczy mu zaledwie 40kcal na kilogram masy ciała. Kotki w ciąży musza zjadać więcej pokarmu niż zwykle, by ich ciąża przebiegała prawidłowo. Powinniśmy im podawać o 1, 5 razy więcej pożywienie. Podczas karmienia młodych natomiast, musi jeść aż 3 lub 4 razy więcej niż normalnie. Dzięki odpowiedniemu żywieniu zapewnimy zdrowie zarówno kotce jak i jej młodym. Karmiąc kotka musi mieć wraz z pożywieniem dostarczane duże ilości witamin, które wzmocnią jej organizm oraz małe kotki.

Artykuł powinien zapoznać Ciebie z informacjami: co jedzą koty dachowce, co jedzą młode koty, koty perskie co jedzą, kot brytyjski co je, co jedzą koty ragdoll, żywienie kota bez zębów, co jedzą koty perskie, co je kot brytyjski. Zapraszam do komentowania newsów i wysyłania zdjęć swoich pupili do naszej galerii zdjęć.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *